Witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej. Zamknij

Układy chłodzenia

Układy chłodzenia współpracują z urządzeniami wymagającymi stabilizacji temperatury, takimi jak: dyfraktometry, spektrometry, mikroskopy elektronowe, kuwety grafitowe i inne. Oferujemy dwa rodzaje układów chłodzenia: "monoblok" (UChF) oraz "split" (UChF-s).

Wersja "monoblok" to pojedyńcza, zintegrowana jednostka chłodząca. Może pracować jedynie w pomieszczeniach z instalacją wymuszonej wentylacji. Wersja "split" składa się z jednostki wewnętrznej oraz agregatu i skraplacza zamontowanego w osobnej obudowie na zewnątrz budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednostka wewnętrzna nie wydziela ciepła do pomieszczenia, a jej głośność jest zdecydowanie mniejsza w porównaniu z wesją "monoblok".

Produkowane przez nas układy mają moc do 40kW, jednak podstawowe konfiguracje to: 0,9kW, 2,5kW i 4,5kW. Wymiary układu zależą od jego mocy i wymaganego ciśnienia wody. Układy posiadają cyfrowy regulator temperatury oraz ekran, na którym wyświetlane są ostrzeżenia o nadmiernym wzroście temperatury oraz komunikaty o stanach awaryjnych.
Parametr UChF 0,9 UChF 2,5 UchF 4,5
Moc chłodnicza 0,9kW 2,5kW 4,5kW
Zasilanie 230V 400V 400V
Zaskres temperatur 10-35°C
Ciśnienie wody 0,1-0,4MPa 0,2-0,6MPa
Przepływ wody regulowany: 1-8 l/min

Zasada działania

Woda destylowana (dejonizowana) chłodząca urządzenia krąży w zamkniętym obiegu. Woda chłodzona jest za pomocą sprężarkowego agregatu chłodniczego, którego skraplacz chłodzony jest powietrzem.