Witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej. Zamknij

Młynki nożowe

Młynki nożowe

Młynki nożowe służą do przygotowania próbek materiałów o twardości poniżej 4 w skali Mohsa. Przeznaczone są do rozdrabniania materiałów włóknistych i i miękkich, takich jak rośliny, biomasa, odpady tworzyw sztucznych, guma (opcja mielenia z suchym lodem). W zależności od wymaganej wydajności młynka Testchem proponuje 3 rozwiązania. W każdym z typów urządzenia oferujemy noże ze stali szybkotnącej lub węglika wolframu oraz pełny wybór sit determinujących końcowe rozdrobnienie próbki.

Cechy charakterystyczne

  • Prosta obsługa.
  • Łatwe czyszczenie (dostęp do głowicy).
  • Możliwość mielenia przelotowego (przez łącznik z otwartym naczyniem).

Zastosowanie próbek

Młynki nożowe wykorzystywane są głównie w cementowniach i elektrowniach, gdzie przygotowywane są próbki paliw alternatywnych i biomasy. Tak przygotowany materiał może zostać poddany m. in. analizie wartości opałowej, wilgotności, zawartości metali ciężkich oraz analizie elementarnej.

Opcje

  • Przystawka do mielenia w zestalonym CO2 (suchy lód) umożliwia mielenie materiałów ciągliwych i o niskiem temperaturze topnienia.
  • Opcja mielenia z cyklonem zapobiega pozostawaniu resztek materiału w komorze mielącej, zapobiega pyleniu, a także ułatwia odbiór zmielonej próbki.
Parametr LMN-100 LMN-240
Masa 50kg 220kg
Zasilanie 400V
Pobierana moc 2,2kW 7,5kW
Prędkość obrotowa 2800obr/min (opcjonalny regulator: 750;1400;2800obr/min)
Ziarno wstepne < 40mm < 100mm
Ziarno końcowe zależne od sit: 0,425mm; 0,5mm; 1mm; 2mm; 3mm zależne od sit: 5mm; 10mm; 15mm; 20mm;
Wydajność (zależna od sit) do 10kg/h (zależna od sit) do 300kg/h
Materiał obudowy stal kwasoodporna
Materiały mielone biomasa, tworzywa sztuczne, guma, papier, odpady, drewna, kora, słoma, wysuszone rośliny, zioła, karton, elektronika, orzechy, mięso

Wymiary

Wymiary

Zasada działania

Materiał wprowadzany jest pomiędzy noże wirujące i stałe, umieszczone na obwodzie cylindrycznej obudowy. Rozdrobniony materiał przechodzi przez sito, zabudowane w dolnej części obudowy, do zamkniętego pojemnika, lub poprzez "rękaw" transportowy do otwartego pojemnika - mielenie przelotowe.