Witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej. Zamknij

Home

O firmie

Od 1990 firma Testchem produkuje i sprzedaje urządzenia do wyposażania laboratoriów chemicznych. Głównym polem działania są urządzenia do pobierania i przygotowywania reprezentatywnych próbek laboratoryjnych. Oferujemy: młynki laboratoryjne, kruszarki laboratoryjne, układy chłodzenia, próbobiorniki, prasy.

Testchem jest także wyłączym przedstawicielem japońskich firm Rigaku, produkującej dyfraktometry i spektrometry oraz Nippon Instruments Corporation, dostarczającej urządzenia do oznaczania zawartości rtęci w różnych materiałach.

Seminarium WD XRF Rigaku

Feb 17 2017
Firma Testchem wraz z Instytutem Metalurgii Żelaza w Gliwicach, mają przyjemność zaprosić Państwa, do udziału w seminarium na temat spektrometrii rentgenowskiej WD XRF. W pierwszym dniu seminarium odbędą się warsztaty skierowane do Użytkowników pracujących na urządzeniach firmy Rigaku. W ramach warsztatów odbędą się zajęcia praktyczne dotyczące oprogramowania analitycznego spektrometrów WD XRF. Zajęcia poprowadzi dr Uwe Schneider z laboratorium aplikacyjnego Rigaku Europe.

Więcej informacji

Mielenie i kruszenie

Przygotowanie próbek do analizy laboratoryjnej w celach kontrolnych i badawczych.

Pobór próbek

Automatyczne, reprezentatywne pobieranie próbek materiałów sypkich w elektrowniach, hutach i innych.

Oznaczanie zawartości rtęci

Urządzenia japońskiego producenta Nippon Instruments Corporation służą do oznaczania zawartości rtęci w ciałach stałych, cieczach i gazach.

Dyfrakcja i spektrometria rentgenowska

Japońska firma Rigaku jest światowym liderem w dziedzinie dyfrakcji i spektrometrii rentgenowskiej.